Participants

List of participants of the FIDE World Junior Under-20 Championships 2015 in Khanty-Mansiysk

Страна Open   Страна  Girls
ARG 1 Pichot Alan ARM 1 Gaboyan Susanna
ARM 2 Grigoryan Karen AZE 2 Amrayeva Aytan
AUT 3 Menezes Christoph 3 Ibrahimova Sabina
AZE 4 Abasov Nijat 4 Fataliyeva Ulviyya
5 Bajarani Ulvi 5 Mammadzada Gunay
6 Iskandarov Misratdin BEL 6 Barbier Astrid
BEL 7 Fontaine Quentin BLR 7 Kusenkova Natallia
8 Lootens Matthias 8 Ziaziulkina Nastassia
9 Van Laeken Jonathan BUL 9 Vasova Maria
BRA 10 Carneiro Vitor Roberto Castro COL 10 Rodriguez Rueda Paula Andrea
11 Dias Matheus Nunes ENG 11 Hoare Amelia
CHN 12 Bai Jinshi FRA 12 Navrotescu Andreea-Cristiana
ENG 13 Kirk Ezra 13 Thomas Anysia
FRA 14 Barbot Pierre GEO 14 Khomeriki Nino
15 Dutreuil Raphael GER 15 Osmanodja Filiz
16 Loiseau Quentin HUN 16 Terbe Julianna
GEO 17 Beradze Irakli INA 17 Medina Warda Aulia
GER 18 Bluebaum Matthias IND 18 Gajendra Babu Kannaiyan Monnisha
GRE 19 Megalios Konstantinos 19 Bodda Pratyusha
IND 20 Bharathakoti Harsha 20 Jayakumar Saranya
21 Gagare Shardul Annasaheb 21 Prince Michelle Catherina
22 Ganesan Akash IRI 22 Derakhshani Dorsa
23 Murali Karthikeyan ITA 23 Movileanu Daniela Roxana
24 Sunilduth Lyna Narayanan KAZ 24 Abdumalik Zhansaya
IRE 25 O’Mahoney Keegan 25 Assaubayeva Bibissara
ITA 26 Rambaldi Francesco 26 Saduakassova   Dinara
KAZ 27 Makhnev Denis KGZ 27 Musaeva  Shakhnazi
28 Saiyn Zhanat MGL 28 Bayarjargal  Bayarmaa
29 Serikbay Chingis 29 Norovsambuu  Badamkhand
KGZ 30 Isaev Chyngyz PER 30 Paredes Bustamante Paula
KGZ 31 Taalaibekov Tagir POL 31 Wozniak Mariola
LTU 32 Laurusas Tomas ROU 32 Gelip Ioana
MAR 33 El Fezari Mohamed Amin RUS 33 Bivol Alina
MGL 34 Bilguun  Sumiya 34 Drogovoz  Irina
NED 35 Bok Benjamin 35 Drogovoz Maria
36 Van Foreest Jorden 36 Garifullina Leya
NOR 37 Tari Aryan 37 Ivanova Karina
PER 38 Cori Tello Jorge Moises 38 Lingur Zalina
39 Leiva Rodriguez Giuseppe 39 Makarenko  Alexandra
POL 40 Duda Jan Krzysztof 40 Sazonova Anastasia
ROU 41 Bida Mihai-Eugen 41 Sviridova Vlada
RUS 42 Antipov Mikhail 42 Utyatskaya Irina
43 Sabirov Timur 43 Voskresenskaya Marta
44 Chigaev Maksim SRB 44 Milosevic Jovana
45 Chumak Dmitry SLO 45 Leonardi Caterina
46 Gordievsky Dmitry SWE 46 Bengtsson Jessica
47 Goryachkina Aleksandra UKR 47 Buksa Nataliia
48 Korchmar Vasiliy VIE 48 Nguyen Thi Thuy Trien
49 Popov Mikhail      
50 Yuffa Daniil      
SRB 51 Ratkovic Miloje      
SUI 52 Georgiadis Nicolas Lukas      
53 Studer Noel Oliver      
54 Hasenohr Benedict      
SWE 55 Johansson Linus      
TUR 56 Sanal Vahap      
57 Ali Marandi Cemil Can      
58 Arat Ufuk Sezen      
59 Ererdem Gani Eren      
UKR 60 Bogdanov Egor      
UZB 61 Vokhidov Shamsiddin      
VIE 62 Tran Tuan Minh      
Organizers
Partners